Каменец-Подольский во Второй мировой войне

Энтузиаст dmytro-babyuk радует нас подборкой фотографий Каменец-Подольского в стиле “Тогда и сейчас”, смотрим, как выглядят знакомые места в современном городе во времена Второй мировой.


Сьогодні вже стало традиційним роздивлятися старі фотографії і порівнювати їх із сучасністю. Останніми роками, завдяки інтернет ресурсам, архівних фото з’являється все більше. Ми їх дивимось і часто кажемо, що “колись було краще”, “прикольно” і таке  інше. Але сьогодні пост трішки не про те. Цей пост про жахи війни, які ламають людські долі. Це період, коли територія була важливішою людського життя. І по великому рахунку, 8 (9) травня – це не свято, а день скорботи. День, коли потрібно згадати всіх полеглих і тих, хто захищав нашу землю. Пост роблю спеціально сьогодні, коли у деяких вже пройшов святковий настрій та розвіявся запах шашликів, які вчора можна було почути в повітрі.


Сьогодні пост буде без зайвого тексту. З часом буду добавляти окремі публікації на окремі тематики цього періоду, де ми спробуємо розібратися в хронології подій і краще зрозуміти те, що ж таки відбувалося в ті роки в місті? Матеріалів сьогодні є більш, ніж достатньо і одним постом це не охопити. Так що сьогодні просто дивимось.

Площа Польський ринок, Міська ратуша


Задня частина будинку Польського магістрату. Зверніть увагу на залишки металевих конструкцій балкону – така була ширина вулиці в ті роки.

Теж задня частина цього будинку. В центральній частині Старого міста була велика кількість різних закладів і магазинів. Очевидно, саме залишки цього ми спостерігаємо на фото. Зараз всі ці входи закладені, крім вікон.


Площа Польський ринок в часи німецької окупації
Для порівняння подаю два фото до 1944 року

Та фото з того самого ракурсу після 1944 року. Висновки робіть самі, а подібних прикладів можна навести ще багато, про що буде пізніше. Зараз трохи не про те.

Вірменський колодязь
Зверніть увагу на його оригінальну висоту

Забудова Центральної площі теж сильно постраждала внаслідок обстрілів та бомбардувань

Хоча окремим будинкам пощастило більше

Переходимо на Вірменський ринок:


Дзвіниця Вірменського костелу

Дзвіниця Домініканського костелу:


вулиця Зарванська:


вулиця Татарська:

вулиця Довга:


Троїцька площа:

Панорама на церкву св. Георгія з Міської брами біля Замкового мосту

Слід зазначити, що Старий замок майже не зазнав руйнації

Це найбільш пошкоджена Комендантська вежа.
Очевидно, в неї влучив снаряд, який не розірвався і який знайшли під час реставраційних робіт у 2000-х роках

Перенесемось у Нове місто.
За часів німецької окупації це був будинок територіального комісаріату. Зараз будинок поліції

Корпус Національного університету імені Івана Огієнка
До весни 1944 року корпус був цілий та діючий. В ньому проводились навчання
Задня частина корпусу:

А в середині університет виглядав ось так:

Що ж, друзі. Це далеко не все, що я можу зараз показати. Попереду ще багато роботи та досліджень, так що ще зустрінемось ;)

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>