Швейцарська гвардія Ватикану

Швейцарці завжди славилися своєю військовою доблестю. Тацит писав: “Це народ воїнів, знаний відвагою своїх солдатів”. 1494 року в цьому перконався Джуліано делла Ровере, майбутній Папа Юлій ІІ. Найстаріша армія світу – Швейцарська гвардія – була ним заснована 22 січня 1506 року. “Армія” нараховувала 150 швейцарців з кантонів Цюріх і Люцерн під керівництвом капітана Каспара фон Зиленена. Швейцарів мудрий Папа вибрав, бо не довіряв своїм землякам-італійцям, схильним до різних змов.


Прості і щирі швейцарці натомість готові були воювати за свого сюзерена до останнього подиху. Вони підтвердили це 6 травня 1527 року під час розграблення Риму Карлом V. В боях з німецькими й іспанськими ландскнехтами загинули 147 гвардійців, в тому числі їх комендант Каспар Ройст. Живими залишилися всього 42 гвардійці, котрі підземним ходом вивели Папу в замок Янголів, чим зберегли йому життя. Після бою 6 травня стало днем, коли молоді гвардійці приймають присягу на вірність Святому Престолу.


Три підняті пальці символізують Святу Трійцю.

Наступного разу швейцарці показали, наскільки міцні в них яйця 1943 року, коли німці вступили в Рим. Гвардійці в сірій польовій формі зайняли кругову оборону навкого Ватикану. Командування Гвардії заявили німецьким парламентерам, що в разі спроби німців порушити кордон гвардія буде битися до останнього набою. Відтак до кінця війни жоден німець не ступив на територію Ватикану.

Сьогодні багато хто сприймає Гвардію як потішну театральну армію, хоча це далеко не так. Їхня головна функція – захист Папи. Дисципліна, організація, озброєння і навчання гвардійців такі ж, як швейцарської армії. Критерії відбору дуже суворі: швейцарське громадянство, зріст не нижче 174 сантиметрів, відсутність родини. Претендент спочатку має відслужити 2 роки в армії Швейцарії, мати атестат про середню освіту та хороші відгуки командування. Також він мусить підтвердити свою щиру Віру, показавши спеціальний документ, що підписується його місцевим священником.

Головний акцент при навчанні робиться на охороні людей, рукопашному бою, швидкості реакції, вмінні орієнтватися в ситуації при великому скупченні людей, а також на використанні стрілецьуої зброї та спецзасобів. Обов’язковим є вивчення італійської мови, хоча спілкуються між собою гвардійці німецькою. За традицією вони озброєні алебардою, пікою і шпагою. Гвардія має підрозділ саперів та команду швидкого реагування. Гвардійці також проходять антитерористичну підгтовку і мають на озброєнні пістолети SIG P-220 та пістолети-кулемети MP-5.

Швардійці носять 3 види уніформи: щоденну форму(фото зверху), гала і гала – гранд. Гала-гранд це та ж форма гала плюс кіраса і шолом з плюмажем. Цікавим є те, що всі кіраси виготовляють двоє ковалів з Австрії – 29-річний Йохан і 28-річний Георг Шмідбергери. Їхня родина займається ковальським ремеслов з 1350-го року. Сьогодні кіраси роблять так само, як і сотні років тому – вручну. На 1 комплект йде 120 годин праці.


“Стара кузня”

Більше фото виготовлення обладунків.

За плечами цих хлопців більше 500 років бездоганної служби Святому Престолу. Це – Європа. Біла, благородна і сильна.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>