Siemens-Schuckert D.II-V

Насправді це про Сіменс-Шукерти D.III і D.IV, але без прототипів розповідь буде неповна.

Отже після невдалої копії Ньюпора 11 – Siemens-Schuckert D.I, до проектування винищувачів підійшли всерйоз. В першу чергу був розроблений злощасний Сіменс-Хальске Sh.III, який спочатку видавався перспективним.


Новий винищувач отримав індекс D.II. Він зберіг схему півтораплана, отримавши характерні U-подібні стійки. Фюзеляж був виклеєний із шпону, що вкрай позитивно вплинуло на міцність конструкції. Було випущено три прототипи – D.IIa, D.IIb і D.IIc (на фото).

На основі D.IIc був спроектований D.III, який пішов у серію.

Серійні машини отримали чотирилопатевий гвинт меншого диаметру, коротші стійки шасі і ще деякі зміни. В січні 1918 перші 20 машин потрапили до фронтових частин, а вже в лютому додатково замовили ще 80.

Рудольф Бертольд, командир 2 єскадри спочатку написав рапорт із вимогою відізвати машини із фронту із-за ненадійного двигуна, але потім додав, що машина має свої переваги – прекрасну маневреність і скоропідйомність, а також надзвичайно короткі розбіг і пробіг.

Врешті-решт хтось із механіків переплутав маркування на діжках із мастилом і двигуни великої частини літаків таки накрилися. В липні всі вцілілі “Сіменси” пройшли модернізацію на заводі і отримали, серед іншого, кошерні обрізані капоти.

Це літак Ернста Удета. Всього до кінця війни було випущено 134 “трійки”.

Наступною модифікацією став висотний перехоплювач D.IV. Він отримав змінений руль напрямку і вузькі крила однакової хорди. Маневреність погіршилася, натомість швидкість і скоропідйомність зросли. 8100 метрів він набирав за 36 хвилин, найкращий результат того часу.

Випущено було 44 машини, один вроді би зберігся у хазяйновитих швейцарців.

Останнім біпланом був D.V, але по ньому в мене немає даних аналогічний D.IV, але з крилами збільшеного розмаху і з двома парами стійок замість однієї. Збудовано три прототипи.

У попередніх серіях:

Siemens-Schuckert SSW D.VI
Можливо Pfalz D.X
Pfalz Dr.I
Siemens-Halske Sh.III
Pfalz D.VIII

Siemens-Schuckert D.II-V: 9 комментариев

  1. яніпанімаюпольскій

    > Фюзеляж був виклеєний із шпону

    Монокок чи, все ж таки, обшивка ?

  2. це ж не рарітет якийсь, ттх і інторнетах повно. я хотів показати, скоріше, логіку розвитку.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>