Типи німецьких літаків Першої світової

Німецька система назв літаків була проста і логічна. Назва складалася із імені фірми-виробника, літери що означала призначення літака (винищувач, бомбардувальник і т.д.) і римської цифри, що означала порядковий номер конструкції даного типу у фірми.

Наприклад Albatros D.II, де “Albatros” – назва фірми, “D” – винищувач, “II” – другий тип винищувача, випущений фірмою “Альбатрос”.

До 1916 року літак, що випускався за ліцензією отримував назву від фірми-виробника, наприклад DFW C.V міг називатися також Halberstadt C.I, Aviatik C.IV, та LVG C.VI, в залежності від того, де вироблявся. Після 1916 літаки називались по фірмі-розробнику, а у дужках позначалася скорочена назва виробника, наприклад Fokker D.VII(Alb) – винищувач фірми Фоккер, побудований за ліцензією “Альбатросом”.

Тепер щодо типів.

Клас A – неозброений одно- або двомісний моноплан, наприклад Pfalz A.I.

Клас B – неозброєний двомісний біплан, наприклад LVG B.I.

Клас C – озброєний двомісний біплан загального призначення. Використовувався для розвідки, як артилерийський коректувальник, легкий бомбардувальник, тощо, наприклад Aviatik C.I.
Клас CL – двомісний винищувач, розроблений для супроводу літаків класу С. Також використовувався для коректування артвогню, розвідки, а згодом для штурмовки ворожих позицій. Типовий представник Halberstadt CL.IV.

Клас J – двомісний броньований штурмовик, призначений для атаки наземних цілей, підтримки піхоти, тощо, наприклад Junkers J.I.

Клас S – подальший розвиток типу J. Двомісний броньований літак, озброєний 20мм гарматою Бекера під фюзеляжем, що стріляла вперед-униз. Мав використовуватися як протитанковий літак. До кінця війни побудований лише один екземпляр, Ago S.I.

Клас N – літак аналогічний типу С, але пристосований для нічних бомбардувань. Випускалися лише AEG N.I та Sablatnig N.I.

Клас E – одномісний винищувач-моноплан, наприклад Fokker E.III. В кінці війни всі одномісні винищувачі почали означатися літерою D, наприклад Fokker E.V став Fokker D.VIII.

Клас D – одномісний винищувач біплан, пізніше просто одномісний винищувач. Halberstadt D.II.

Клас Dr – одномісний винищувач-тріплан, серійно випускалися лише Fokker Dr.I та Pfalz Dr.I.

Клас G – двомоторовий бомбардувальник, наприклад Gotha G.III.

Клас R – гігантський багатомоторовий бомбардувальник для дальнього бомбардування і розвідки. Деякі досягали до 50 м у розмаху крил, наприклад Сіменс-Шукерт SSW R.VIII із розмахом у 48 метрів.

Клас GL-type – легкий двомоторовий бомбардувальник, жоден не приймав участь у бойових діях під час війни. Одна Gotha GL.VII із власним іменем “Олена” стояла на озброєнні УНР.

Клас L – тримоторовий бомбардувальник, більший за клас G, але меньший за R. Жодного не встигли побудувати до кінця війни.

Зверніть увагу, що ця система стосувалася тільки сухопутної авіації. У матросів свої причуди.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Вы можете использовать это HTMLтеги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>